Seyhan Güzellik Merkezi 1. yaşını kutladı

0
132 views

Merkezi Ankara’da bulunan Seyhan Güzellik Merkezi 1. yaş gününü sevenleri ve dostları ile birlikte muhteşem bir gece ile kutladı. Geceye bir çok kişi katıldı ve güzel anlara sahne oldu.1 yıl önce kardeşi ile yolan çıkan Seyhan Demirci güzellik merkezinde her türlü cilt bakımı güzellik sırları kişisel bakım hizmetleri verdiklerini ifade etti.

Cilt problemlerini çözmek için yola çıktılar ..

İnsanların cilt problemlerine çözüm bulma hedefiyle yola çıkan Seyhan Demirci, kardeşi Necla Akyıldız ile açtığı güzellik merkezinde, cilt bakımına ve sağlığına öncelik verdiğini söyledi.

Cilt bakımı üzerine aldığı eğitimle insanların cilt problemlerine kalıcı çözümler bulma amacıyla yola çıkan Seyhan Demirci, geçtiğimiz günlerde açılışını yaptığı Seyhan Güzellik Merkezi’nde saç ve cilt bakımı konusunda hem kadınlara hem de erkeklere hizmet vermeyi amaçlıyor.
Küçük yaşlarda saç ve cilt bakımı üzerine çalışmaya başladığını söyleyen Seyhan Demirci, uzun yıllar profesyonel olarak eczanelerde cilt tedavisinde bulunarak, cilt bakımı konusunda insanlara doğru bilgilerle hizmet etmeyi amaçladığını belirtti.
Seyhan Demirci, kardeşi Necla Akyıldız ile birlikte açtıkları güzellik merkezinde, özellikle sivilce problemi olan ve bu problem nedeniyle çeşitli ilaçlar kullanan ciltlerde meydana gelen sorunları tedavi etmekle birlikte, sedef, egzama gibi cilt problemleri yaşayan kişilere doğru çözümler sunmak istediklerini söyledi.
Biz de Ticari Hayat Gazetesi olarak bir araya geldiğimiz Seyhan Demirci ve Necla Akyıldız ile cilt sağlığının önemi ve cilt bakımında nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerine konuştuk.
İşe, küçük yaşlarda saç yaparak başladığını söyleyen Seyhan Demirci, “Bu alana ve bu işe oldukça ilgim vardı. Küçük yaşlarda bu işi yapmaya başladım. Evlendikten sonra da evde bu işe devam ettim. Yurt dışı deneyimim oldu. Yurt dışında; Gürcistan, Rusya ve Azerbaycan’da da saç ve cilt bakımı üzerine çalıştım. Türkiye’ye döndükten sonra da bu işi ilerletmek istedim ve kurslara gittim. Alanla ilgili kapsamlı kurslara giderek bu işi ilerletmeye başladım. Çünkü yaptığınız işi belgelendirmeniz önemli” dedi.
Türkiye’ye döndükten sonra Halk Eğitim Merkezlerindeki kurslara devam eden, ardından Dördüncü Akşam Sanat Okulu’nda eğitim alan Demirci, 2008 yılından önce Ankara’nın çeşitli eczanelerinde profesyonel cilt tedavisi yaptığını dile getirdi.

“Amacım, cilt problemlerine doğru çözümler bulmak”
“Özellikle sivilce problemi olan ve bu problem nedeniyle çeşitli ilaçlar kullanan ciltlerde meydana gelen sorunları tedavi ettim. 
Sedef ya da egzama sorunu olan ciltleri tedavi ettim” diyen Demirci, kırışıklık, leke, cilt soyma işlemi, kimyasal peelingler gibi birçok cilt bakım işlemi üzerine çalıştığını söyledi.
Demirci, aldığı eğitim ve sahip olduğu tecrübeler neticesinde kendi işini kurarak, insanların cilt problemlerini çözme amacıyla yola çıktığını belirterek, amacının cilt problemlerine doğru çözümler bulmak olduğunu ifade etti.

“Herkese hitap edebilir olmayı ve profesyonelliği elden bırakmamayı hedefliyoruz”
Demirci, artık her yerde çok sayıda güzellik merkezi açıldığına dikkati çekerek, kendi hedefini şu sözlerle açıkladı: “Açılan her güzellik merkezinde farklı işlemler yapılıyor. Benim ise öncelikli amacım cilt bakımı üzerine yoğunlaşmak. Bunu yaparken de her insanın bu imkândan faydalanmasını amaçlıyorum. Yani, örneğin bir cilt bakımı yapılacaksa bu cilt bakımının fiyatı ne çok yüksek ne de çok düşük olacak. İnsanların cilt problemini çözme konusunda herkese hitap edebilir nitelikte olmayı ve profesyonelliği elden bırakmadan yola devam etmeyi hedefliyoruz.” 

“Hedefim, cilt bakımı üzerine iyi doktorlarla çalışabilmek”
Cilt bakımına yönelik işlemlere ağırlık vermesinin en önemli nedeninin cilt problemlerini kalıcı olarak çözmek olduğunu belirten Demirci, “Cilt üzerine ciddi eğitimlerim ve tecrübelerim var ve bu bilgi ve tecrübeyle insanların cilt sorunlarını çözmeyi hedefliyorum. Doktorların yaptığı işlemlerin %80’ini biliyorum. İlerleyen zamanlarda da hedefim, iyi doktorlarla çalışmak. Ciltteki problem neyse, onu iyileştirmeye yönelik doktorlarla birlikte çalışmak istiyorum. Bununla birlikte cilt bakımı üzerine sadece kadınlara değil, erkeklere de hitap ediyoruz ve erkeklerin de cilt problemlerini çözmeyi amaçlıyoruz” dedi.
“Ben 10 yılımı en profesyonel cilt bakım ürünleriyle bakım yaparak geliştirdim. Birçok kişi bu ürünlerle bakımı bilmez. Ben cilt bakımına ağırlık vererek, bu konuda da insanların problemlerini çözeceğimi düşünüyorum” diyen Demirci, cilt sağlığının önemine vurgu yaptı. 

“İşinde bilgi sahibi olmayan insanlara cildinizi teslim etmeyin!”
Necla Akyıldız ise, cilt bakımı başta olmak üzere, saç, makyaj, epilasyon gibi konularda da insanlara hizmet vereceklerini, bu hizmetlerini de doğru uygulamalarla yapacaklarını söyledi. Akyıldız, hizmetlerin insanlara fayda sağlayacak şekilde olacağını belirterek, şunları söyledi: “Her önüne gelen kişi, cilt veya saç bakımı üzerine ürün tavsiye ediyor. Ben buna karşıyım. Çünkü, insan sağlığı çok önemli. Dolayısıyla insanların da kendi sağlıklarına dikkat ederek, eğitim almayan ve belli bir tecrübeye sahip olmayan insanlara, cildini teslim etmemesi lazım.” 
Akyıldız ayrıca, yanlış uygulamaların ciltteki problemlere çare olmaktan ziyade, cilde zarar verdiğine de dikkati çekerek, cilt sağlığının önemine bir kez daha vurgu yaptı. 

“Kış aylarında cildi kurutmamaya özen gösterin!”
Cilt bakımı konusunda insanlara tavsiyelerde bulunan Seyhan Demirci ise, son olarak şöyle konuştu: “Kış aylarında soğuk hava, cildimizi çatlatır, bu nedenle mutlaka nem takviye etmemiz lazım. Ve mutlaka yaz-kış güneş kremi kullanmamız lazım. Çünkü, kış aylarında güneş direkt cilt kanserine neden olabilen bir faktör. Bununla birlikte kışın cildi kurutmamaya dikkat edeceğiz. Cildi nemlendirmeye yönelik birçok krem var, ama doktor tavsiyesi olan ürünlerin kullanılması lazım ve insanların deneyimli kişilerin profesyonel bakımlarına güvenmesi lazım. Merdiven altı ürünlere karşıyım. Ve insanların da bu ürünlerden uzak durmasını tavsiye ediyorum.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here